NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor

  • -10%
NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor -  - AC HELCOR PHARMA SRL
P548491188

Acetilcisteina 600mg.

[...]

Descriere: NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor

Proprietăți NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

  • supliment alimentar cu acetilcisteină 600 mg;
  • susține sănătatea sistemului respirator;
  • contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar.

Acțiune NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

Acestilcistină sau N-acetil-L-cisteină (NAC):

  • este un derivat al aminoacidului semi-esențial cu sulf L-cisteină și precursor al sintezei acestuia în organism,
  • NACC rupe legăturile de sulf ale proteinelor din mucusul în exces,
  • îmbunătățește producerea și utilizarea glutationului (GSH) antioxidant din organism,
  • exercită o acțiune de detoxifiere la nivelul ficatului (în special la administrarea de paracetamol),
  • în stresul oxidativ, încetinește procesele degenerative și îmbunătățește funcțiile fiziologice ale organelor vitale.
  • NACC reduce vâscozitatea mucusului, facilitează eliminarea acestuia.

Zincul și Vitamina C contribuie:

  • la funcționarea normală a sistemului imunitar;
  • reparația celulară;
  • la protejarea celulelor împotriva stresului oxidativ.

Indicații NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor, prin ingrediente sale active acetilcisteină, vitamina C și zinc:

  • susține sănătatea sistemului respirator;
  • contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar;
  • protejează importiva stresului oxidativ.

Ingrediente NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

Fiecare capsulă de NAC+Zn 600 mg conține: N-acetilcisteină 600 mg, acid ascorbic, zinc și excipienți.

Nu conține excipienți cu potențial alergenic (conservanți, coloranți, arome artificiale) sau lactoza.

Mod de administrare NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

Adulți: câte o capsulă pe zi.

Precauții NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

A nu se administra persoanelor cu sensibilitate la acetilcisteină și celor care prezintă ulcer gastric sau duodenal cronic.

A nu se depăși doza recomandată pentru consumul zilnic! O dietă variată și echilibrată, precum și un stil de viață sănătos sunt esențiale.

A nu se lăsa la îndemână și la vederea copiilor mici!

Produsul nu este recomandat copiilor, femeilor însărcinate și acelor care alăptează. Dacă sunteți sau dacă doriți să rămâneți însărcinată, alăptați, aveți sensibilitate la unul din ingrediente, aveți afecțiuni gastrice sau vă aflați sub tratament medicamentos, cereți sfatul medicului înainte de a folosi acest produs.

Prezentare NAC Plus Zinc 600mg, 10 capsule, Helcor:

10 capsule.



Data ultimei actualizari: 2024-02-08 13:34:48
Atentie
Imaginile sunt doar cu titlu informativ si pot exista diferente intre acestea si produs. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.

Alte produse din aceeasi categorie:

Review-uri (0)

Detii sau ai utilizat produsul?

Doar utilizatorii autentificati pot adauga review