Bioflu Junior 160mg/5ml-sirop, 100ml, Biofarm

W57726
Bioflu Junior 160mg/5ml-sirop, 100ml, Biofarm - RACEALA-GRIPA - BIOFARM
BIOFARM
Recomandat pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive și febrei asociate tulburărilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronșite). Ingrediente: Substanțele active sunt paracetamol, clorhidrat [...]
Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Recomandat pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive și febrei asociate tulburărilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronșite).

Ingrediente:

Substanțele active sunt paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrina și bromhidrat de dextrometorfan sub formă de bromhidrat de dextrometorfan anhidru.

5 ml sirop conțin paracetamol 160 mg, bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 15 mg.

- Celelalte componente sunt: polietilenglicol 400, glicerol, povidona K30, zahăr, benzoat de sodiu, acid citric monohidrat, citrat de sodiu dihidrat, acesulfăm de potasiu, aromă de portocale, aromă de cireșe, galben amurg FCF (E 110), apa purificată.

Dozaj :

Bioflu sirop este recomandat pentru copii până la vârsta de 12 ani.

Copii cu vârsta între 6 și 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depăși doza totală de 40 ml în 24 ore).

Nu se recomandă utilizarea Bioflu sirop la copiii cu vârsta mai mică de 6 ani.

Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile).

Prezentare:

100 ml

W57726

Clientii care au cumparat acest produs au mai cumparat si: