Coldrex Sinus Extra, 20 comprimate

P459828685
Coldrex Sinus Extra, 20 comprimate - RACEALA-GRIPA - GSK SRL OMEGA PHARMA
Medicament fara prescriptie medicala, pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei, 20 comprimate, Coldrex Sinus Extra. Pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei precum si a [...]
Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Iti mai recomandam si:

Alte produse din aceeasi categorie:

Coldrex Sinus Extra, 20 comprimate

Medicament fara prescriptie medicala, pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei, 20 comprimate, Coldrex Sinus Extra.

Pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei precum si a simptomelor sinusale (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, durerilor de cap şi durerilor musculare).

Compozitie/Ingrediente:

Fiecare comprimat conține paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramin 3 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 50 mg

Mod de administrare:

NU LUAȚI COLDREX SINUS MAX (sau întrebați medicul înainte de a lua) dacă: Aveti hipersensibilitate la paracetamol, fenacetina sau alte antiinflamatoare (risc crescut de reactii alergice) Aveți hipersensibilitate la clorfeniramin sau alte antihistaminice Aveți hipersensibilitate la pseudoefedrina sau alte amine simptomatice Aveti hipersensibilitate la oricare dintre excipientii produsului aveți deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenază Aveți insuficientă renală severă (riscul de reacții adverse renale poate fi crescut în cazul administrării prelungite de doze mari) Aveti tulburari uretro prostatice cu risc de retentie urinara Aveți glaucom cu unghi închis sau predispoziție la glaucom cu unghi închis Aveti glaucom cu unghi deschis Aveți hipertensiune arterială severă Aveți insuficientă hepatocelurara Aveți insuficientă coronică severă În tratament concomitent cu inhibatori de monoaminooxidaza (IMAG) non-selectivă.

Prezentare:

20 comprimate



Data ultimei actualizari: 2022-03-31 20:18:14