Bioflu Plus Junior sirop, 100 ml, Biofarm

Bioflu Plus Junior sirop, 100 ml, Biofarm
Marca: BIOFARM
Cod produs: P438800092
ID Nom: 1263
Data expirarii: 01-03-2027

Tratament unic si complet cu 4 substante active pentru simptomele de raceala si gripa din timpul noptii, la copii. Indicat in congestie nazala, tuse neproductiva si febra asociata tulburarilor tractului
Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.
Achizitionarea acestui produs se face doar cu plata prin card
15,90 lei
In stoc > 50 in stoc

Descriere Bioflu Plus Junior sirop, 100 ml, Biofarm

Tratament unic si complet cu 4 substante active pentru simptomele de raceala si gripa din timpul noptii, la copii.

Indicat in congestie nazala, tuse neproductiva si febra asociata tulburarilor tractului respirator( sinuzite, rinite, faringite, bronsite), durere in gat.

Ingrediente active per 5 ml:

Paracetamol 160 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7.5 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Maleat de clorfeniramina 1 mg.

Mod de administrare:

Copii cu vârsta între 6 și 12 ani - 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depăși doza totală de 40 ml în 24 ore). Durata tratamentului trebuie să fie scurt (maxim 5 zile).

Prezentare:

100 ml

Atentie: Farmacia Dav depune constant eforturi pentru a mentine corectitudinea informatiilor afisate pe aceasta pagina. Cu toate acestea, ocazional pot aparea mici neconcordante: imaginile sunt cu titlu informativ si pot include elemente care nu fac parte din pachetul standard, iar unele caracteristici pot fi schimbate de producator fara notificare prealabila sau pot exista greseli de redactare. Toate ofertele disponibile pe site sunt valabile in functie de stocul disponibil.

Campanii active BIOFARM

tg biofarm
biofarm tg

Cumparate frecvent impreuna