Antinevralgic Sinus, 12 comprimate, Sanofi

Antinevralgic Sinus, 12 comprimate, Sanofi - RACEALA-GRIPA - SANOFI
SANOFI
P459790233

Antinevralgic Sinus combină efectul a trei ingrediente active: Paracetamol, Fenilefrină și Cafeină care acționează rapid și eficient împotriva simptomelor de răceală și gripă: dureri sinusale, febră, cefalee, nas înfundat, dureri musculare și articulare.

[...]
Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.
Plata doar cu card
Achizitionarea acestui produs se face doar cu plata prin card.

Descriere: Antinevralgic Sinus, 12 comprimate, Sanofi

Antinevralgic Sinus combină efectul a trei ingrediente active: Paracetamol, Fenilefrină și Cafeină care acționează rapid și eficient împotriva simptomelor de răceală și gripă: dureri sinusale, febră, cefalee, nas înfundat, dureri musculare și articulare.

Beneficii:

  • Acționează în 15 minute
  • Reduce febra și ameliorează durerea prin conținutul de Paracetamol
  • Reduce congestia nazală (nas înfundat) prin conținutul de Fenilefrină
  • Reduce oboseala și somnolența prin conținutul de Cafeină
  • Cafeina grăbește instalarea efectului analgezic al Paracetamolului
  • Acțiune triplă: analgezic, decongestionant și de reducere a febrei

Ingrediente:

Fiecare comprimat filmat conține Paracetamol 500 mg, Cafeină 25 mg și Clorhidrat de Fenilefrină 5 mg.

 

Mod de utilizare:

Vârstă

Greutate

Doză unică

Doză maximă zilnică

Interval minim între două doze

Adolescenţi cu vârsta peste 12 ani

33-43 kg

1 comprimat

4 comprimate

6 ore

Adolescenţi şi adulţi

43-65 kg

1 comprimat

6 comprimate

4 ore

Adulţi

 peste 65 kg

1-2 comprimate

8 comprimate

4 ore

Dacă aveți probleme cu inima, rinichii sau ficatul adresați-vă medicului pentru recomandări.

Prezentare:
Cutie cu 12 comprimate filmate



Data ultimei actualizari: 2023-10-04 09:37:44
Atentie
Imaginile sunt doar cu titlu informativ si pot exista diferente intre acestea si produs. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.

Alte produse din aceeasi categorie:

Review-uri (0)

Detii sau ai utilizat produsul?

Doar utilizatorii autentificati pot adauga review