Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis

Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis - HTTPS://WWW.FARMACIILEDAV.RO/MEDICATIE-PE-AFECTIUNI/DURERE-SI-FEBRA - TIS FARMACEUTIC
P32650

Proprietăți: Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop conține ca substanța activă paracetamol, care aparține grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice Ingrediente: 5 ml Paracetamol TIS

Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.
Plata doar cu card
Achizitionarea acestui produs se face doar cu plata prin card.
Se incarca ofertele...

Descriere Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis

Proprietăți:

Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop conține ca substanța activă paracetamol, care aparține grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice Ingrediente: 5 ml Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop (o linguriță dozatoare mare) conțin paracetamol 120 mg

Indicații :

Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop este indicat pentru ameliorarea durerilor de intensitate ușoară până la moderată și scăderea febrei la copii cu vârsta cuprinsă între 1 luna și 12 ani.

Mod de administrare:

În funcție de vârstă și greutatea copilului se recomandă următoarele doze:

- copii cu vârsta cuprinsă între 1-3 luni: 2,5 ml sirop (60 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

- copii cu vârsta cuprinsă între 3 luni-1 an: 2,5-5 ml sirop (60 - 120 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

-copii cu vârsta cuprinsă între 1-6 ani: 5-10 ml sirop (120 - 240 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

- copii cu vârsta cuprinsă între 6-12 ani: 10-20 ml sirop (240 - 480 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi.

Doza totală de paracetamol nu trebuie să depășească 80 mg/kg/zi la copii cu greutate sub 37 kg. La copii cu greutatea cuprinsă între 38 kg și 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 3 g pe zi. La copii cu greutate peste 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 4 g pe zi.

Prezentare:

100 ml



Data ultimei actualizari: 2024-05-07 15:40:56
Atentie
Imaginile sunt doar cu titlu informativ si pot exista diferente intre acestea si produs. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.