Paracetamol 500mg, 20 comprimate, Terapia

W60580
Paracetamol 500mg, 20 comprimate, Terapia - DURERE-SI-FEBRA - TERAPIA
TERAPIA

Paracetamol 500 mg Terapia este utilizat ca tratament simptomatic al durerilor usoare si medii cu diferite localizari: cefalee (inclusiv migrena), artralgii, lombalgii, algii dentare, dureri faringiene, durere postvaccinala, dismenoree, precum si ca tratament simptomatic al febrei.

[...]
Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.
Plata doar cu card
Achizitionarea acestui produs se face doar cu plata prin card.

Paracetamol 500mg, 20 comprimate, Terapia

Paracetamol 500 mg Terapia este utilizat ca tratament simptomatic al durerilor usoare si medii cu diferite localizari: cefalee (inclusiv migrena), artralgii, lombalgii, algii dentare, dureri faringiene, durere postvaccinala, dismenoree, precum si ca tratament simptomatic al febrei.

Beneficii:

Actioneaza impotriva durerii de diverse etiologii;

Ajuta la scaderea temperaturii corpului in caz de febra (antipiretic).

Ingrediente: fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg.

Mod de utilizare:

Adulti: Doza uzuala este de unu sau doua comprimate de 500 mg, care se repeta la interval 4-6 ore, pana la maxim 6 comprimate (3000 mg) in 24 de ore.

Copii si adolescenti:

Copii cu varsta sub 12 ani: nu administrati acest medicament la copii cu varsta sub 12 ani.

Adolescenti cu varsta cuprinsa intre 12 si 15 ani si greutatea cuprinsa intre 41 si 50 kg: doza recomandata este de un comprimat administrat o data, doza care se poate repeta, daca este necesar, la interval de 4-6 ore, fara a depasi 4 comprimate pe zi.

Adolescenti cu varsta cuprinsa intre 16 si 18 ani si greutatea peste 50 kg: se recomanda aceleasi doze ca si la adulti.

Nu consumati bauturi alcoolice pe parcursul tratamentului cu paracetamol.

Daca durerea persista mai mult de 5 zile sau febra dureaza mai mult de 3 zile, manifestarile se inrautatesc sau apar alte simptome, trebuie sa intrerupeti tratamentul si sa va adresati unui medic.

Prezentare:
20 comprimate.



Data ultimei actualizari: 2023-10-04 17:34:38
Atentie
Imaginile sunt doar cu titlu informativ si pot exista diferente intre acestea si produs. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.

Iti mai recomandam si:

Alte produse din aceeasi categorie:

Review-uri (0)

Detii sau ai utilizat produsul?

Doar utilizatorii autentificati pot adauga review