Caffetin, 12 comprimate
Caffetin, 12 comprimate
Indicatii:
Tratamentul durerii de intensitate slaba, moderata: cefalee, migrena, durere dentara, durere menstruala, durere postoperatorie, mialgie si artralgie.
Contraindicatii:
Hipersensibilitate la propifenazona, paracetamol, cafeina si codeina, insuficienta hepatocelulara, hepatita virala, insuficienta renala severa,insuficienta respiratorie, agranulocitoza, alcolism, copii cu varsta sub 12 ani, sarcina si alaptare.
Compozitie:
Un comprimat contine: paracetamol 250 mg, propifenazona 210 mg, cafeina 50 mg, fosfat de codeina 10 mg si excipienti.
Mod de administrare:
Adulti - doza uzuala este de 1-2 comprimate la nevoie, nedepasindu-se 3 prize pe zi (maximum 6 comprimate).
Adolescentii cu varste intre 12 si 18 ani - un comprimat la nevoie de maxim 3 ori pe zi. Acest medicament nu trebuie administrat mai mult de 3 zile. Caffetin nu trebuie administrat copiilor cu varsta sub 12 ani, din cauza riscului de aparitie a problemelor severe cu respiratia.
Prezentare:
12 comprimate
Data ultimei actualizari: 2022-07-21 15:35:36
Imaginile sunt doar cu titlu informativ si pot exista diferente intre acestea si produs. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.
Review-uri (0)